14 Mart 2018

Hayat Doğada Projesi Hayata Geçiyor

Hayat Doğada Projesi Hayata Geçiyor

Şehzadeler Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği (MASDER) ve Yunusemre Doğa Sporları Kulübü anlamlı bir proje için iş birliği protokolü imzaladı. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan ‘Hayat Doğada’ projesi ile gençlere spor alışkanlığı kazandırılarak, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutulması hedefleniyor.

Manisa’ da gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spor alışkanlığı kazandırmak adına Şehzadeler Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği (MASDER) ve Yunusemre Doğa Sporları Kulübü ‘Hayat Doğada’ projesi için iş birliği protokolü imzaladı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ in makamında gerçekleşen protokol imza törenine Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı ve MASDER Başkanı Şule Uygur ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk katıldı.

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına anlamlı bir iş birliğinin hayata geçirildiğini ifade eden Yunusemre Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ali Gültekin “Yunusemre Doğa Sporları Kulübü olarak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği (MASDER) ve Şehzadeler Belediyemiz ortak bir projeye imza atıyoruz. Bu projemiz kapsamında insanlarımızın doğa ile içe içe olmasını ve sağlık bir şekilde spor yapmalarına katkı sağlayacağız. Bu projemize Şehzadeler Belediye Başkanımız duyarsız kalmamıştır. Bu nedenle değerli Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve MASDER’ de bu konuda bizlere büyük destekler sağladılar.  ‘Hayat Doğada’ projemiz kapsamında yapacağımız ilk etkinliğimizde Ülkemizde Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan okuma seferberliğine katkı sağlamak amacı ile bir doğa yürüyüşü düzenleyip ardından kitap okuma etkinliği yapacağız. Hemen ardından yapılacak aşamalarda ağaç dikme etkinliği düzenleyeceğiz” dedi.

“GENÇLERİMİZ BU PROJELERLE SOSYAL HAYATA ENTEGRE OLACAKLAR”

Bu tür sosyal içerikli projelerle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durup sosyal hayata daha rahat entegre olacaklarını ifade eden Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı ve Şule Uygur MASDER Başkanı “Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği olarak bugün burada Yunusemre Doğa Sporları Kulübü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Şehzadeler Belediyemiz ile çok güzel bir projeyi hayata geçirmek amacı ile bir araya geldik. Böylesine önemli bir projemizde bizlere destek olan değerli Başkanımıza ve diğer proje ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün protokolünü imzalamış olduğumuz ‘Hayat Doğada’ projemiz ile önümüzde ki Pazar günü güzel bir doğa yürüyüşü planladık. Bu etkililiğimizde Şehzadeler Belediyemiz bizlere büyük katkılar sağladılar. Bu tür etkinliklerimiz ile gençlerimizi bağımlılıktan kurtulmaları ve riskli altında ki gençlerimizi bir arada tutarak sosyal hayata entegre etmek ve onlara meslek edindirme kursları açarak onlara istihdam sağlamak adına önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Gençlerimiz için böylesine projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Şehzadeler Belediyesi olarak gençlere büyük önem verdiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Manisa’da yine önemli bir proje için bir iş birliği protokolünü hayata geçiriyoruz. ‘Hayat Doğada’ adlı projesi ile ilgili anlamlı bir projenin protokolünün tarafları olan Şehzadeler Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği ve Yunusemre Doğa Sporları Derneği olarak bu iş birliği protokolünü imzaladık. ‘Hayat Doğada’ projesinin ilk etabında 18 Mart Pazar günü Türkmen Şelalesinin olduğu bölgede bir doğa yürüyüşü etkinliği düzenlenecek. Bu etkinliğe katılacak olan vatandaşlarımız hem spor yapacaklar hem de kitap okuyacaklar. Bunun yanı sıra ileri ki zamanlarda da belirlenmiş olan yerlerde buna benzer bir takım etkinlikler düzenlenecek. Bu anlamlı projede ki en büyük amacımız geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, onları doğayla, sporla ve kitapla buluşturmaktır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına hazırlanmış olan bu anlamlı projede Şehzadeler belediyesi olarak biz gençlerimize ulaşım, kumanya ve projede dikilecek olan fidanların desteğini sağlıyoruz. Böylesine güzel ve hayırlı bir projenin içerisinde olmak bizim açımızdan son derece önemlidir. Çünkü gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlarla ilgili ne kadar çalışma yapsak az gelir diye düşünüyorum. Bu noktada bu projede ki birlikteliğimiz son derece anlamlıdır. Böylesine anlamı bir projeye katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ