08 Haziran 2018

Hayallerindeki Dünyaları Resimlerine Yansıttılar

Hayallerindeki Dünyaları Resimlerine Yansıttılar

Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında, ‘Her Çocuk Özeldir’ adlı resim sergisi Fatih Sergi Salonu’nda açıldı.

Manisa merkezindeki Çocuk Kültür Sanat Merkezi öğrencilerinin çizdikleri yüzlerce resmin yer aldığı ‘Her Çocuk Özeldir’ adlı resim sergisi Fatih Sergi Salonu’nda açıldı. Açılışa, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Kültür ve Şube Müdürü Fırat Özcan ve Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi öğretmenleri ile öğrenciler ve velileri katıldı. Merkez ilçelerinde yer alan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri öğrencileri, resim öğretmenleri Senem Açıkgöz eşliğinde çizdikleri yüzlerce resmi, Fatih Sergi Salonu’nda sergileme fırsatı buldu. Sergi açılışında öğrenciler tarafından müzik dinletisi de gerçekleştirildi.

“Sanata ilk adımı küçük yaştan atıyorlar”

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra öğrencilerin çizdikleri resimleri tek tek inceleme fırsatı bulan protokol üyeleri, Resim Öğretmeni Senem Açıkgöz ve öğrencileri tebrik ettiler. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, “Çocuklarımız resim sanatına küçük yaştan adım atıyorlar. Hayallerindeki dünyaları resimlerine yansıtıyorlar, bu tür etkinlikler yaratıcılık açısından da gelişmelerini sağlıyor. Burada öğretmenlerine de teşekkür ediyorum. Küçük öğrencilerimizi de tebrik ediyorum” dedi. ‘Her Çocuk Özeldir’ resim sergisi 12 Haziran tarihine kadar Fatih Sergi Salonunda görülebilecek.

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ