16 Mayıs 2018

Gördes’te Kapalı Yüzme Havuzu ve Aquapark Projesi Hayata Geçiriyor

Gördes’te Kapalı Yüzme Havuzu ve Aquapark Projesi Hayata Geçiriyor

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’un girişimleriyle hazırlanan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Aqua Park projesinin ilk protokolün ardından ikinci protokolü de imzalandı.

Gördes Belediyesi proje sahibi olduğu yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun ilk protokolü Spor Toto Teşkilatıyla, ikinci protokolü de Manisa Büyükşehir Belediyesiyle imzaladı. Spor Toto Teşkilatı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi imzalanan protokolle projeye 1’er buçuk milyon liralık taahhütte bulundu. Tahmini rakam aşarsa üzeri Gördes Belediyesi’nce karşılanacak.

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve aqua park yanında futbol sahasının bulunduğu alana yapılacak. Yarı Olimpik kapalı yüzme havuzu içerisinde aquapark, yetişkin yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, kafeterya, kır düğün salonu, oyun parkı gibi özellikler de bulunuyor. Futbol sahasıyla, kapalı halı sahasıyla ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzuyla oluşacak Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Gördeslilerin ve özellikle gençlerin cazibe merkezi olacak.

Gördes Belediyesi’nin proje sahibi olduğu kapalı yüzme havuzu ve aquapark Gördes’e hayırlı olsun.
Gördes’te gençlerin ve çocukların bu habere çok sevineceğini söyleyen Başkan Akyol, “Kurumlar arası iyi diyaloğumuzla, Ak Parti Belediyeciliği ve merkezi hükümetimizin desteğiyle bütçemizin oldukça üzerinde projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Gördes’te yüzme havuzu büyük bir eksiklikti. Futbol stadımızın hemen yanında oldukça prestij bir projeyi hayata geçireceğiz. Bildiğiniz üzere belediyemizin sahibi olduğu bu önemli projede ilk protokolü Spor Toto Teşkilat Başkanımız Mehmet Kasapoğlu’yla imzalamıştık. İkinci protokolü de Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’le imzaladık. Ben her iki başkanımıza ve kurumumuza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gördes’imize, gençlerimize ve çocuklarımıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “ Spor Toto Teşkilatı’nın 1 buçuk milyon değerinde sponsor olarak destek sağladığı bir proje.  Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak biz de kalan 1 buçuk milyon lirayı bu protokolle taahhüt altına alıyoruz. Tahmini rakam üzerinde ihalede herhangi bir rakam söz konusu olursa değerli Gördes Belediye Başkanımız bu bedeli karşılamayı taahhüt ediyor. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah prosedür işlemleri tamamlanır tamamlanmaz startı verilir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu; “Spor Toto Teşkilatı olarak ülkemizin dört bir yanında gençlerimize bir çok proje kazandırıyoruz. Başkanımız bizlere böyle bir taleple geldi. Spor Toto Teşkilatı olarak bizler de destek olduk.  Bu projeyi Gördesli vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, ailelerimize armağan ediyoruz. Gördes’e hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ