13 Haziran 2017

Girişimcilik Kursları Başladı

Girişimcilik Kursları Başladı

Yunusemre Belediyesi, KOSGEB ve İŞ-KUR arasında ortaklaşa gerçekleştirilen ve 8.si düzenlenen Girişimcilik Kursları başladı. 4 gün sürecek eğitimler sonunda başarılı olan girişimcilere sertifikaları verilecek.

Yunusemre Belediyesi, girişimcilere yönelik kurslarına bir yenisini ekledi. 25 girişimci kursiyer 4 gün sürecek olan girişimcilik eğitimlerine Belediye Meclis Salonu’nda başladı. İlk gün gerçekleştirilen eğitimlere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar ve İŞ-KUR İl Müdürü Sinan Aktaş da katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Avşar, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin girişimcilik kurslarına önem verdiğini belirterek, “Yunusemre Belediyesi olarak İŞKUR ile beraber 8. KOSGEB kursumuzu açıyoruz. 25 kursiyerimiz ile KOSGEB eğitimlerimize başlıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 200 arkadaşımıza eğitim verdik. Bugün 8. eğitimimizi veriyoruz. Eğitimlerimiz 4 gün sürecek. Daha sonra sertifika töreni yapacağız. Girişimcilik bizim milletimizin ufkunda var. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, girişimci vatandaşlarımızın desteklenmesi amacıyla gece gündüz çalışıyor. Belediye olarak her daim girişimci vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Sinan Aktaş ise “İşsizliğin azaltılması, girişimciliğin artırılması için gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ