17 Kasım 2017

GELECEK İÇİN 60 FİDAN

GELECEK İÇİN 60 FİDAN

Şehzadeler Belediyesinin öncülüğünde başlatılan ağaç dikme kampanyasında, Özel Final Lisesi öğrencileri, Turgut Özal Mahallesinde bulunan alanda 60 adet çam ağacını toprakla buluşturdu.

Şehzadeler Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Özel Final Lisesi öğrencileri ile birlikte Turgut Özal Mahallesinde hazırlanan alana 60 adet çam fidanını toprakla buluşturdu. Proje kapsamında Turgut Özal Mahallesinde mülkiyeti Şehzadeler Belediyesine ait olan alanda fidan dikim töreni düzenlendi. Düzenlenen fidan dikim törenine Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Özel Final Lisesi Müdür Orhan Ektaş ve öğrenciler katıldı.  Öğrencilere doğayı ve yeşili sevdirmek amacı ile bir proje yaptıklarını belirten Özel Final Lisesi Müdürü Orhan Ektaş, Özel Final Lisesi olarak Manisanın daha yeşil bir şehir olmasına destek olmak için Şehzadeler Belediyesi ile ortak proje ile 60 tane çam fidanını toprakla buluşturduklarını ifade etti.

“HER AĞAÇ GELECEK NESİL İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Dikilen her yeni ağacın gelecek nesiller için büyük önem arz ettiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Özel Final Lisesi yönetimi ve öğrenci kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu şehir bizim hepimizin şehridir. Sonra ki nesillerimize aktarılmak üzere dikilen her ağaç son derece büyük önem arz ediyor. Bu noktada güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak Belediyemizin başlatmış olduğu ağaçlandırma kampanyasına, Özel Final Lisesi, öğrenci kardeşlerimiz ile birlikte büyük bir destek verdiler. Bugün değerli öğrenci kardeşlerimiz ile birlikte Turgut Özal Mahallemizde Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından daha önce belirlenmiş olan bu alan ağaç dikimini gerçekleştirdik. Hem bu alanda yeni ağaçlar dikerek geleceğimize ve doğamıza sahip çıkıyoruz. Hem de dikilen her bir ağacı da öğrenci kardeşlerimize zimmetleyerek yeni nesillerimizde ağaca ve doğaya karşı bir bilincin oluşmasına da katkı sağlamış oluyoruz. Daha önce de farklı mahallelerimizde farklı okullarda ağaçlandırma çalışmaları yapmıştık. Biz göreve geldiğimiz günden bu güne kadar yaptığımız çalışmalar ile Şehzadelerde ki yeşil alan sayısını iki katına çıkardık. Binlerce ağacı Şehzadeler’ de toprakla buluşturduk. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Tüm Öğrencilerle birlikte tek tek ağaç dikimi yapan Şehzadeler Belediye Başkanı, ağaç dikiminin tamamlanmasının ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ