14 Şubat 2018

Fikir Atölyesi Derneği Projeleriyle Farklılık Yaratıyor

Fikir Atölyesi Derneği Projeleriyle Farklılık Yaratıyor

2016 Yılında Manisa Yunusemre ilçesinde kurulan Fikir Atölyesi Derneği faaliyetleri arasına Proje Yazma Eğitimi, Robotik Kodlama, Kişisel Gelişim Eğitimlerinden sonra yeni bir proje daha katarak Zafer Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle “Yaratıcı ve dahil eden eğiticinin eğitimi” isimli projeyi gerçekleştirdi.

Gerçekleşen projeleriyle ilgili açıklama yapan Fikir Atölyesi Derneği Başkanı Mahmut Beler; “Zafer Kalkınma Ajansı 2017 Yılı 3. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ve 4 gün süren “Yaratıcı ve dahil eden eğiticinin eğitimi” isimli projemiz 8-11 şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu Güven Salonunda gerçekleşen projemize katılan 22 kişi proje süresince oyun pedogojisini çözmek, öğrenme ihtiyaçlarını belirleme stratejileri, interaktif öğrenme yöntemleri, eğitmen yaklaşımı, teknolojinin pedogojisini anlamak gibi konular başta olmak üzere deneyimsel oyun tabanlı öğrenme metodlarını öğrenerek kendi eğitimlerini tasarlayabilir hale gelmişlerdir” diye konuştu.

Şu ana kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçtede Fikir Atalyesi Derneği olarak projelerinden söz ettirmeye devam edeceklerini kaydeden Beler hedeflerinin başta Ege bölgesi olmak üzere Türkiye genelinde teşkilatlanmak ve toplumda farklılık yaratıcı projelere imza atmak olduğunu kaydetti.

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ