20 Ekim 2019

Evinin Sultanları İle Sokaklar Bizim Projesi Hayata Geçti

Evinin Sultanları İle Sokaklar Bizim Projesi Hayata Geçti

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde hayatageçirilen ‘Evinin Sultanları Voleybol Turnuvası ve Sokaklar Bizim 3×3 BasketbolTurnuvası’ Manisa’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin dört biryanında ‘Evinin Sultanları Voleybol Turnuvası ve Sokaklar Bizim 3×3 BasketbolTurnuvası organize ediliyor. Sporun gelişimine katkı sağlamak ve sporbranşlarının bilinirliğini arttırmak amacıyla Sokaklar Bizim 3×3 BasketbolTurnuvası ile ev hanımları ve çalışan kadınların, düzenli fiziksel aktivitealışkanlığının kazandırılması amacıyla düzenlenen Evinin Sultanları VoleybolTurnuvası Manisa’da start aldı. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Manisa merkezdeve ilçelerde başlatılan projeye ilgi her geçen gün artıyor. Vatandaşlar,düzenlenen projeyle voleybol ve basketbolun heyecanını doyasıya yaşarken,eğlenceli zamanlar geçiriyorlar. Organize edilen maçlar sonrası birincitakımlara kupa, madalya ve eşofman takdim ediliyor.

ÖZTÜRK: “HALKIMIZI TURNUVALARIMIZA BEKLİYORUZ”

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, tümManisalıları projeye davet etti. Projenin çok sevildiğini kaydeden Öztürk,”Bakanlığımızın her yaştan insanımıza yönelik projeleri Manisa’da da yoğunilgiyle devam ediyor. Halkımızın sporu sevmesi ve spora teşvik edilmesi içinimkanlar seferber edilmiş durumda. Spor, bireyin kendisine güven duygusunugeliştiren, kişilik gelişmesini sağlayan, sağlıklı bir hayat sürmesine yardımeden önemli bir faaliyettir. Spor, düzenli olarak yapıldığında bir önemkazanır. Bizler de bu düzeni ve devamlılığı sağlamak için çalışıyoruz. Modernspor tesislerimiz var. ‘Spor Şehri Manisa’ sloganı çerçevesinde EvininSultanları Voleybol Turnuvası ile Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Turnuvası’na tümvatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi. İl Müdürü Öztürk ayrıca, ilgiliprojenin il müdürlüğüne bağlı yurtlarda da gerçekleştiğini belirterek,öğrencilerin ilgisinden memnun olduklarını sözlerine ekledi.

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ