16 Temmuz 2018

Ev Çıkanda Ağladı Çıkmayanda Ağladı

Ev Çıkanda Ağladı Çıkmayanda Ağladı

Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’da konut sorununa neşter vuran 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin bin 500 konuttan oluşan 2. etabında kura heyecanı yaşanıyor. 2  gün sürecek kuralarda 3+1 dairelerin çekilişi yapıldı. Ekranda ismini gören vatandaşlar gözyaşlarına boğulurken; mutluluğunu sevdikleriyle paylaştı. Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Nüfusu hızla artan ilçemizde vatandaşımızın mutlu yaşamasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Manisa’da binlerce vatandaşın ev sahibi olabilmek için umutla beklediği Akgedik Yunuskent Projesi’nin 2. etabında 3+1 konutların hak sahipliği kuraları çekildi. Yunusemre Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi ortaklığıyla hayata geçirdiği projenin ikinci etabında 3+1 için 5 bin 389 vatandaş başvurdu. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Dr. Melek Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, TOKİ Uzmanı Eray Hatipoğlu, TOKİ Konut Kredileri Daire Başkanlığı görevlileri Enes Dönmez, Özgür Murat Demir, Mahmut Işıner, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Şehzadeler Belediye Başkanvekili İsmail Önal, Çevre  ve Şehircilik Müdürü Nurettin Aytekin, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tören öncesi Şehzadeler Mehteran Takımı konser verirken; Spor salonunun dışına da dev ekran kurularak salona giremeyen vatandaşların kurayı takip etmesi sağlandı. 3+1 konut için toplam 5 bin 389 vatandaş başvurdu.

 

“DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi yaptı. Başkan Çerçi konuşmasında, “Yönetime geldiğimiz andan itibaren çalışmalarımıza başlayarak belirli bir mesafe kat ettik. Akgedik’te yeni bir şehir kuruyoruz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. OSB’de şu anda 70 bin çalışanımız var. Bunların büyük bir kısmı ilçemizde yaşıyor. Bunun için de Gürle’de OSB kentte de 5000 konut üretmeyi planlıyoruz. 5 bin vatandaşımız 3+1, 3 bin 500 vatandaşımız da 2+1 konutlar için başvurdu. Amacımız evi olmayan dar ve orta gelirli vatandaşımızı ev sahibi yapabilmek. Nüfusu hızla artan ilçemizde vatandaşımızın mutlu yaşamasını istiyoruz. Bunun için gayret gösteriyoruz. Projelerimiz devam edecek. Ardından 3, 4, 5 gelecek. Ne demiştik durmak yok, çalışmaya devam. Spordan kültüre daha birçok hizmet ve projelerle sizler için çalışıyoruz. İlçe genelinde 60’tan fazla noktada şantiyemiz var. Söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bunun yanı sıra kentsel dönüşüm çalışmalarıyla da şehrin merkezini oluşturacağız” diye konuştu.

 

“YUNUSEMRE, HİZMETLERİYLE KÖKLÜ BELEDİYELERİ GERİDE BIRAKTI”

 

Yunusemre Belediyesi’nin 4 yıla büyük hizmetler sığdırdığını kaydeden Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ” Akgedik’te ilimiz için güvenli, sağlıklı ve güzel konutlar yükseliyor. Yunusemre Belediyemiz kendi görevi dışındaki hizmetlere de omuz veriyor. Belediyemizi kutluyorum. Yapılan hizmetleri pek çok köklü belediyeler yapamıyor. Belediyemiz 4 yıla çok güzel hizmetler sığdırdı. Konut en temel ihtiyaç. TOKİ bu konuda bir marka. Kendilerine hizmetlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum”

 

17 ŞEHİT YAKINI VE VAZİFE MALULÜ EV SAHİBİ OLDU

 

Törene katılan protokol üyeleri ve Eşi Melek Çerçi birlikte sahneye çıkan Başkan Çerçi, ev sahibi olabilmek için başvuran 17 vazife malulü ve şehit yakınları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

ENGELLİ KATEGÖRİSİNDE KURALARI BİRLİKTE ÇEKTİLER

 

Manisa 3. Noter Vekili Emine Çalışkan ve Seval Özkent huzurunda yapılan kurada ilk olarak engelli kategorisinden başvuran 215 engelli vatandaş için kura çekimi yapıldı. Protokol üyelerinin çektiği ilk kuradan ise İlhan Köncü isimli vatandaş çıktı. İlk kuralardan biri olan Serdar Demirel sahneye çıkarak yaşadığı sevinci protokol üyeleriyle paylaştı.

 

EV ÇIKAN DA AĞLADI ÇIKAMAYAN DA

 

Engelli kategorisinin ardından diğer kategorisinden başvuran yaklaşık 5 bin 300 vatandaşın kurası belirlendi. Bu kurada Başkan Çerçi ve eşi Melek Çerçi kurayı çekerken çıkan isimler Ömer Petek, Hakan Özler isimli vatandaş oldu. Kurada ismi çıkan vatandaşlar sevinç gözyaşları dökerken; ismi çıkmayan vatandaşlar da gözyaşlarına hakim olamadı. Ev çıkan vatandaşlardan bazıları duygularını şu sözlerle ifade etti:

 

BU MUTLULUĞU ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ

 

Osman Kılınç; “Eşim engelli kategorisinden yazılmıştı. Hayatımız boyunca çalışsak sahip olamazdık. Çok güzel bir proje bu. Allah bu projeyi yapanlardan bin kere razı olsun. Heyecandan, sevinçten konuşamıyorum.

Mehmet Özcan; “Çok mutluyum. Çok güzel bir duygu gerçekten. Rabbim evi olmayan herkese bu duyguyu yaşatsın. Kiracılık çok zor. Ev sahibi olmamıza vesile olan başkanımızdan Allah razı olsun.”

Ahmet Can Yılmaz; “Üniversiteyi yeni bitirdim. Askere gitmeden önce şansımı denemek istedim. Ekranda ismimi gördüğümde çok mutlu oldum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Belediye Başkanımız çok güzel çalışıyor. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.”

 

İsmi çıkan vatandaşların listesi kura sonrası TOKİ ve Yunusemre Belediyesi’nin resmi web sitesinden yayınlanacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ