29 Mayıs 2018

DGYD’den CHP’ye Seçim Ziyareti

DGYD’den CHP’ye Seçim Ziyareti

24 Haziran’da gerçekleşecek olan erken seçimler öncesi siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulunarak fikir alışverişinde bulunan Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği bu kapsamda ilk ziyaretini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı’na yaptı. CHP İl Başkanı Semih Balaban’ı parti il binasında ziyaret eden Dernek Başkanı Özen Türkiye’nin güneyiyle, kuzeyiyle, solcusuyla sağcısıyla bir bütün olduğunu kaydederek seçimlerdeki en büyük arzularının tam demokrasinin işlediği insanların kamplaşıp, kutuplaştırılmadığı bir seçimin gerçekleşmesi olduğunu belirtti.

24 Haziran erken seçimlerinde siyaset arenasını yakından takip eden ve seçimlerde basın – siyaset ilişkisinin sağlıklı bir şekilde işletilmesi hususunda çalışmalarına devam eden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Teşkilatlardan sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Özbaş’ın partilere yönelik gerçekleştireceği nezaket ziyaretlerinin ilki CHP İl Başkanlığına oldu. İl Başkanı Semih Balaban’ın evsahipliğinde gerçekleşen ziyaretin ana maddesini ise erken seçimler ve ülke gündemi oluşturdu.

ÖZEN; “BASIN SADECE HABERLERDE HATIRLANMAMALI”

Cumhuriyet Halk Partisi’ni geçmiş seçimlerden adeta ders alarak daha ciddi, halkın desteğini alarak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere hazırlandığını belirten Özen, 24 Haziran’da son dönemlerin en zor seçimlerinden birine şahit olunacağını ifade ederek Balaban’dan yerel basının sadece haberlerde hatırlanmaması gerektiğini aynı zamanda reklam desteğinin verilmesi hususunda teşkilatlara ve adaylara bilgilendirme yapılmasını istedi.

BALABAN; “HEDEFİMİZ CUMHURBAŞKANLIĞINI VE MECLİS ÇOĞUNLUNU KAZANMAK

CHP İl Başkanı Semih Balaban ise gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yerel basının her daim yanında olduklarını belirtti. “Özgür toplumdan ve demokrasiden bahsedeceksek öncelikle basın özgürlüğünün sağlanması gerekiyor” diyen Balaban, “Milletvekilleri Adaylarını değerlendirdiğimizde en iddialı ve halka hitap eden kadronun Cumhuriyet Halk Partisinde olduğu net bir şekilde görülüyor. Hedefimiz 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerde Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak ve Manisa’dan 5 Milletvekili çıkarmak” diye konuştu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ