26 Şubat 2018

Demirci Hırkalı Mahallesine Yeni Sondaj Kuyusu Açıldı

Demirci Hırkalı Mahallesine Yeni Sondaj Kuyusu Açıldı
Demirci’nin Hırkalı Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısını çözüme kavuşturmak amacıyla mahallede yeni bir sondaj kuyusu açıldı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yürüttüğü sondaj çalışmalarıyla vatandaşların su sorunu yaşamalarının önüne geçiyor. Bu kapsamda MASKİ, Demirci ilçesine bağlı Hırkalı Mahallesi’ne de yeni bir sondaj kuyusu kazandırdı. Mahallede mevcut olan su sıkıntısının ortadan kaldırılması amacıyla İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerince 220 metre derinliğinde sondaj açıldı. Mahallede yürütülen sondaj çalışmasını Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinasyon İşleri Müdürü Kazım Aysan da yakından takip etti. Kuyudan elde edilen sudan alınacak numunelerin analiz edilmesi sonucunda suyun bağlantısı yapılarak mahalle sakinlerinin yüzü güldürülecek.
“Farklı bir çalışma, farklı bir hizmet”
Hırkalı Mahalle Muhtarı Garip Topal, “Özel İdare zamanında açılan sondajımızın suyunda ciddi bir azalma oldu. Su yetersiz geldiğinden dolayı sıkıntı çekmeye başladık. Durumu MASKİ’ye ilettiğimizde, mağdur olmayalım diye acil olarak tankerle bize su taşımaya başladılar. Bir yandan da yeni sondaj için jeofizik etüt çalışmaları yapıldı. Şuan sondajımız kazıldı ve suyumuz çıktı. İnşallah sonucu da içilebilir çıkar. Emeği geçen bütün ekibe bir değil, binlerce kez teşekkür ediyoruz.  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’dan Allah razı olsun. Gerçekten Manisa’da farklı bir çalışma, farklı bir hizmet yapıyorlar” diye konuştu.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ