30 Ekim 2017

CUMHURİYETİN IŞIĞI MANİSA SOKAKLARINI AYDINLATTI

CUMHURİYETİN IŞIĞI MANİSA SOKAKLARINI AYDINLATTI

 Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıldönümü çerçevesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği fener alayı adeta şölene dönüştü. Binlerce Manisalının Türk Bayrakları ve fenerlerle aydınlattığı gece, cumhuriyet coşkusunu katladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94.yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da büyük coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından fener alayı düzenlendi. Sultan Camii önünden başlayan ve adeta şölene dönüşen fener alayına, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Birinci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, oda ve derneklerin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda Manisalı katıldı.

Manisa Sokakları Işıl Işıl Oldu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehteri ve askeri bando eşliğinde yürüyen Manisalılar 10’uncu Yıl Marşı’na hep bir ağızdan eşlik etti. Çok sayıda Manisalının Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusunu yaşadığı Fener Alayı, Cumhuriyet Meydanı’nda kadar devam etti. Burada başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm kahramanlarımız için saygı duruşunda bulunuldu. Program hep bir ağızdan İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ