16 Haziran 2018

Cumhuriyet Mahallesine Bir Yatırım Daha

Cumhuriyet Mahallesine Bir Yatırım Daha

Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla Cumhuriyet Mahallesi’ne Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu kazandırılıyor. Yatırımın temeli törenle yapılırken; projenin kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla ilçede bir yatırım daha hayata geçiriliyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmet verecek Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu’nun temeli törenle atıldı. Törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Mustafa Irmak ve İdris Avşar, Meclis Üyeleri Mehmet Arık ve Eşref Çağlayan, Yunusemre İlçe Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ümit Atman, Daire Müdürleri, Cumhuriyet Muhtarı Eşref Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BU YATIRIMIN HAYATA GEÇMESİNDE BAŞKAN ÇERÇİ’NİN EMEĞİ BÜYÜK”

Yatırımın hayata geçirilmesinde Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin büyük emeği olduğunu dile getiren İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici burada yaptığı konuşmada, “Uzun yıllar bu alanımız vatandaşlarımıza hizmet verecek bir yatırımın temelini atıyoruz. Bu alana baktığımızda bu hizmete ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Buraya 3 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi planladık ve Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye ilettik. Başkanımızın destekleri ile burada Aile Sağlığı Merkezi’nin yanı sıra 112 istasyonu ve ambulans olacak. Başkanımız Mehmet Çerçi’ye ve emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

“ÇİFTE BAYRAM YAŞIYORUZ”

Mahalle Muhtarı Eşref Yılmaz ise çifte bayram yaşadıklarını ifade etti. Yunusemre Belediyesi’yle mahallelerine güzel hizmetler yapıldığını anlatan Muhtar Yılmaz, “Yıllarca sağlık hizmetlerinden yararlanamayan mahallemiz, Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi, Milletvekilimiz İsmail Bilen ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün destekleri ile bizlere çifte bayram yaşıyor. Yapılan yatırım ile sağlık hizmetleri artık mahalle sakinlerimizin ayağına gelecek. TCDD de üst geçidinin ihale sürecini başlatmış. Birilerinin başaramadığı hizmetleri Belediye Başkanımız başarıyor. Gerçekten başkanımız seçimden önce verdiği vaatleri hayata geçirdi. Taziye evimiz hizmete girdi. Üstgeçit yapıldı.  Sağlık Ocağımızın temeli atıldı. Yaptığı hizmetler için başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

“MAHALLELERİRİMİZİN İHTİYAÇLARINA GÖRE PROJELER ÜRETİYORUZ”

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de törende yaptığı konuşmada bu yatırımın mahallede büyük bir eksikliği gidereceğini ifade etti. Projenin kısa sürede tamamlanmasının planlandığını kaydeden Başkan Çerçi, ”Uzun süredir üzerinde çalıştığımız, Cumhuriyet Mahallemizde de büyük ihtiyaç olan aile sağlığı merkezi, bitişik nizam olarak yapmayı planladığımız 112 Acil İrtibat Merkezi’nin temelini atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Milletvekilimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün de destekleri ile tesisimizin temelini atıyoruz. Mahallelerimizin ihtiyaçlarını gözetiyor; buna göre projeler üretiyoruz. Belediyemizin hizmeti olarak faaliyete girecek olan bu hizmetimizde emeği olan herkese teşekkürler” dedi.

“UZUN SÜREDİR ÇALIŞTIĞIMIZ BİR PROJEYDİ”

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen de Yunusemre Belediyesi’nin ilçeye güzel hizmetler yaptığını kaydederek şunları söyledi: “Temelini atacağımız tesisimiz şehrimize hayırlı olsun. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Başkanımız Mehmet Çerçi aslında kendi görev alanında olmayan fakat mahallenin ihtiyacı olduğu için bunu kendisine dert edinen bir başkanımız. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim. Projede emeği olan herkese çok teşekkür ederim. Bundan sonraki hizmetlerinde de başarılar dilerim” şeklinde konuştu.  

YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİ

Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise törende yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Belediyemiz gerçekten çok çalışıyor. Toplu konut projelerinden, taziye evlerine kadar birçok hizmeti hayata geçiriyor. Şimdi de Cumhuriyet Mahallemizde hayata geçecek olan aile sağlığı merkezi 112 Acil İrtibat Merkezi projemizi belediyemizin destekleri ile hayata geçiriyoruz. Bu hizmetlerin hayata geçmesine vesile olan Milletvekilimiz İsmail Bilen,  İl Sağlık Müdürümüze ve Muhtarımıza çok teşekkür ederiz” dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu’nun temeli atıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ