23 Ocak 2017

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa

Turgutlu’ da ”Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa” konulu konferans düzenlendi.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Hatipoğlu’ nun sunumu ile Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonundan düzenlenen programa Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Ahmetli Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, AK parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Mürşit Gedizli, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Daire müdürleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 15 Temmuz Darbe girişimini, Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’i ve İzmir Adliyesi önünde PKK’lı teröristler tarafından Şehit edilen Polis Memuru Fethi Sekin’i anlatan klip yayınlandı.

Program da açılış konuşması yapan AK parti Turgutlu İlçe Başkanı Av.Mürşit Gedizli, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini fakat milletçe elele vererek bu zor zamanların aşılarak 2023 hedeflerine kararlı bir şekilde ulaşılacağını söyledi.

PKK ve FETÖ gibi örgütlerle Türkiye’nin ayağına yıllardır pıranga vurulduğunu söyleyen Gedizli; ”Bu örgütler ülkemize içerden ve dışardan her türlü hainliği yaptılar. FETÖ ülkemizin her kurumuna sinsi sinsi sızarken, PKK evlatlarımızı şehit etti. Yaptıkları hiç bir planla ülkeyi karanlık günlere götüremeyen FETÖ ve zihniyetindekiler bu defa 15 Temmuz’u planladılar. Fakat bu plan da tutmadı. Çünkü en büyük plan yapıcı Allah’tır. Allah izin vermedi ve bu memleketin aziz insanlarını geçemediler. Milletimiz can verdi ama vatanını hainlere teslim etmedi.” dedi.

Doç. Dr. Mehmet Hatipoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa konusunda konferansa katılanlara bilgiler verdi.

Yeni Anayasa ile birilerinin anlattığı gibi kölelik yada tek adamlık değil sistemi değil aksine daha demokratik daha özgürlükçü bir sistemin geldiğini söyledi.

Mevcut sistemde Cumhurbaşkanı’nın herhangi bir şekilde sorumlu tutulmadığını belirten Hatipoğlu;”Yeni Anayasa ile Cumhurbaşkanı sorgulanabilecek ve gerekirse millete ve devlete hesap verebilecek. Sistemi iyi anlamak ve anlatmak lazım. Aksi takdir de kafa karışıklığı yaratmak isteyenlerin oyunları hiç bitmeyecek. Bu yüzden uyanık olmalı ve tavrımızı net bir şekilde belli etmeliyiz. Yeni anayasa ile ülkemiz daha da şaha kalkacaktır.”dedi.

Düzenlenen etkinlik sonrasın Doç.Dr.Mehmet Hatipoğlu’na, AK Parti Manisa İle Başkanı Berk Mersinli tarafından gecenin anısı olarak plaket ve çiçek takdim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ