05 Haziran 2018

Cumhur İttifakı Sahur ’da Buluştu

Cumhur İttifakı Sahur ’da Buluştu

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, geçtiğimiz gün düzenlediği sahur programında MHP’li Belediye Meclis üyelerini ağırladı. Sahur programında gündem 24 Haziran seçimleri ve seçim çalışmaları oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu AK Partili Belediye Meclis üyeleri ile bir araya gelerek sahur yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, geçtiğimiz akşam, MHP’li Belediye Meclis üyelerini ağırladı. Zafer Ünal Gençlik Parkında düzenlenen sahur programına, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, MHP Milletvekili adayı Mesut Bayram Laçalar, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve MHP Belediye Meclis üyeleri katıldı.

“SEÇİMİN GALİBİ CUMHUR İTTİFAKI OLACAK”

24 Haziran seçimlerinden Cumhur ittifakının galip çıkacağını ifade eden Başkan Çelik, “Milletvekillerimiz, meclis üyelerimiz ve teşkilatlarımız ile birlikte sahur yaparak, istişare yapmamıza vesile oldu. Seçim çalışmaları ile ilgili Manisamıza yapacağımız hizmetlerle ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Programımıza katılanlara çok teşekkür ediyorum. 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakının yüksek oy oranı ile seçimlerden galip çıkacağına olan inancım tamdır. Cumhur İttifakının tüm tarafları bu konuda çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilk turda Cumhurbaşkanı seçilecek. Gittiğimiz her yerde halkımızın bu konuda ki teveccühlerini görüyoruz. Halkımız istikrarın sürmesini ve huzur ortamının bozulmamasını istiyor. Hepimizin yakından bildiği gibi bu parkımız yapılalı çok uzun zaman olmuştu. Değerli Belediye Başkanımız Zafer Ünal ağabeyimiz döneminde Manisa’ya kazandırılmıştı. Uzun yıllar halkımıza hizmet veren parkımız zamanla yıpranmıştı. Bu alanı yeniden düzenleyerek bu günkü güzel görünümüne kavuşturduk ve halkımızın hizmetine sunduk. Açıldığı günden bu yana da halkımızın ilgi odağı konumunda bir yer oldu” dedi.

“SEÇİMLERE KADAR SÜRATLE ÇAIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

24 Haziran seçimlerinin Türkiye için çok önemli bir seçim olduğunu ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, “Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e, gerek yapmış olduğu hizmetlerden dolayı, gerekse bu sahur programından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu seçim, devletin ve milletin bekasının seçimi. Bu hususta cumhur ittifakının üzerine düşen birlikte Türkiye’nin hedefleri noktasında yapabileceklerinin azamisini yapmak olmalı. Özelde Manisa’nın genelde Türkiye’nin selameti konusunda çalışmalarımıza süratle devam edeceğiz. Seçimin ülkemize, milletimize ve bize umut bağlamış mazlum milletlere hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

“AVRUPA, CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ MODEL ALACAKTIR”

25 Haziran tarihinde resmen yürürlüğe girecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin Avrupa’ ya bir model olacağını ifade eden MHP Grup Başkan vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Zafer Ünal Gençlik Parkı’nı yenileyerek yeniden halkın hizmetine sunan Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ediyorum. 24 Haziran’da yapılacak genel seçim, ülkemizin geleceği, istikbali açısından çok önemli. Bizler de bu seçime cumhur ittifakı olarak giriyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki siyasi süreçler bakımından da hem Türk siyasi hayatında, hem de bütün dünyada örnek olacak siyasi uzlaşmanın bir örneğini teşkil edecektir. Yine iddiamız odur ki, 24 Haziran’dan sonra yürürlüğe girecek olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin, yıllardır koalisyon kuramamakla ve hükümet krizleri ile geçen Avrupa ülkeleri, bunu model olarak alacaktır. Geleceğimiz ve çocuklarımızın istikbali bakımından büyük ve güçlü Türkiye’nin, milli devlet güçlü iktidar ilkesi hayata geçecektir. Artık siyasetin dinamitleri değişmiştir. Önümüzdeki süreçte siyasetin üslubu ve dili de değişecektir. Siyaset bir kör dövüşü, bir anlaşmazlıklar platformu değil, tam aksine tüm siyasi partilerin kendi kurumsal kimlikleri de muhafaza ederek, demokratik yarış ve rekabet içerisinde milli meselelerde uzlaşarak götürebilecekleri nişanesi olacaktır. Bu seçimin kazananı elbette milletimiz olmakla birlikte, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazırlayan, millete sunan, millet iradesinin rızasını aldıktan sonra bu sistemi kuram ve kurallarıyla yerleştirmek isteyen Cumhur ittifakının olacağını yürekten inanıyoruz” dedi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ