16 Şubat 2018

Cimnastik İl Birinciliği Yarışmaları Tamamlandı

Cimnastik İl Birinciliği Yarışmaları Tamamlandı

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, 2017-2018 Okul Sporları faaliyet programında yer alan okullar arası Artistlik Cimnastik İl Birinciliği yarışmaları sona erdi.

Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan yarışmalarda Minikler A kız-erkek, Minikler B kız-erkek, küçük erkek küçük kız A, küçük kız küçük erkek B ve ferdi gençler erkek olmak üzere 3 kategoriden 22 okuldan 210 sporcunun katıldığı yarışmada sporcular dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. Tribünde ise çok sayıda öğrenci velisi yer aldı. Velilerde en az sporcular kadar heyecanlıydı.  Büyük çekişmelere sahne olan yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara madalya, kupa ve başarı belgeleri Ar-Ge Şube Müdürü Murat Aktaş, Okul Sporları Şube Müdürü Mustafa Buldu, Manisa Cimnastik İl Temsilcisi Gökben Aygün Yetişen ve beden eğitimi antrenörleri tarafından düzenlenen tören ile verildi.  Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, 2017-2018 okul sporları faaliyetleri çerçevesinde Artistik Cimnastik İl Birinciliği yarışmalarına katılan tüm kız, erkek sporculara başaralar diledi. Derece yapan sporcuları da ayrıca tebrik etti.

Dereceye giren sporcular ve takımlar ise şöyle oluştu:

Minik Erkekler A Ferdi Kategorisi

birinci Çağan Dinel, ikinci Ömer Kağan Bülbül, üçüncü ise Fuat Efe İşyapan oldu.

Minik erkekler B Ferdi Kategorisi birinci İlker Kağan Yılmaz, ikinci Burak Yurt, üçüncü Tarık Aydoğan oldu. Takım B Kategorisinde birinci Naci Evren İlköğretim Okulu, ikinci Gazi İlköğretim Okulu oldu.  

Minik Kızlar A Ferdi Kategorisi birinci Didem Sağlam. ikinci Elif Asma üçüncü ise Öznur Sıdelya Özsoy oldu.  A Takımı Kategorisi birinci 23 Nisan İlköğretim Okulu, ikinci Gazi İlköğretim Okulu, üçüncü Kula Tapduk Emre İlköğretim Okulu oldu.

Küçük Erkekler Ferdi Kategorisinde ise birinci Ömer Ege Lider, ikinci Cavit Ayberk Ayar, üçüncü ise İsmail Kerem Çetin oldu.

Küçük Kızlar B Ferdi Kategorisinde birinci Selenay Manalar, ikinci Elif Kahraman, üçüncü Melis Irmak oldu. Küçük Kızlar Bireysel Kategorisinde birinci Albina Pak, ikinci Özgü Ercan, üçüncü ise Ezgi Körük oldu. Küçük Kızlar Takım Kategorisinde birinci Soma Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu, ikinci Manisa Ülkem Koleji, üçüncü Soma 23 Nisan İlköğretim Okulu oldu.

Genç Erkekler Ferdi Kategorisi birinci Bilal Bülbül ikinci, Yusuf Tokcan oldu.

Yıldız kızlar Takım Kategorisi birinci, Rafet Üçelli Ortaokulu oldu.

Yıldız Kızlar Ferdi Kategorisi birinci, selin selvi, ikinci Yağmur Akçasaray oldu.

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ