09 Mayıs 2018

Çağlak Festivali 9. Umut Fırat Futbol Turnuvası Başladı

Çağlak Festivali 9. Umut Fırat Futbol Turnuvası Başladı

559 uncu Çağlak Festivali kapsamında düzenlenen 9. Umut Fırat Futbol Turnuvası başladı. Akhisar Belediyesi, Akhisar Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ile Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 4 grupta 12 takımın katıldığı müsabakaların ilk haftası Akhisar Belediye Şehir Stadyumunda başladı.

Turnuvaya A grubunda Altı Eylül Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Namıkoğul Ortaokulu,  B grubunda Gazi Ortaokulu, Dr. Tarık Sarı Ortaokulu ve Nadide Fazıl Aysu Ortaokulu, C Grubunda TOKİ Zeytinkent Ortaokulu, Hüseyin Alhat Ortaokulu ve Ali Şefik Ortaokulu, D grubunda ise Karma Okullar Ortaokulu, Bekir Pehlivanoplu Ortaokulu ve Beyoba İhsan Ünlü Ortaokulu takımları yer alıyor.

Yapılan ilk müsabakaların sonuçları ise şöyle,
Altı Eylül Ortaokulu (3-0) Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
Gazi Ortaokulu (3-2) Dr. Ahmet Tarık Sarı Ortaokulu
TOKİ Zeytinkent Ortaokulu (3-7) Hüseyin Alhat Ortaokulu
Karma Okullar Takımı (Hükmen: 0-3) Bekir Pehlivanoğlu Ortaokulu
Namıkoğul Ortaokulu (1-1:Penaltılar 4-3) Altıeylül Ortaokulu
Nadide Fazıl Aysu Fatih Ortaokulu (1-12) Gazi Ortaokulu
Ali Şefik Ortaokulu (5-0) TOKİ Zeytinkent Ortaokulu
Beyoba İhsan Ünlü Ortaokulu (Hükmen:3-0) Karma Okullar Takımı

Final müsabakaları 10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Şehir Stadyumunda yapılacağı ve ardından kupa törenine geçileceği bildirildi. 2008 ve 2009 doğumlu öğrencilerden oluşan okul takımları birbirleri ile 15’er dakikalık 2 devre halinde maç yapıyor. Müsabakaların ilk etapları lig usulü oynatılırken çeyrek final ve yarı final eleme usulü oynanacağı kaydedildi. Müsabaka sonunda ilk 4’e giren takımlara kupa verilirken gol kralı ve en az gol yiyen kaleciye de ödül verileceği ifade edildi. Müsabakanın tertip komitesinde ise Hasan Hüseyin Oktay, Cumhur Oktav, Selahattin Elbir, Yücel Dalmış, Volkan Gemici ve Önder Soykan yer alıyor.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ