09 Nisan 2018

Başkan Yaralı Paşaköy’de Hayır Yemeğine Katıldı

Başkan Yaralı Paşaköy’de Hayır Yemeğine Katıldı

Saruhanlı’nın Paşaköy mahallesinde, Saruhanlı Belediyesi tarafından inşa edilen mesire alanında bu yıl birincisi düzenlenen hayır yemeği, Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı ve binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Yemeğe Başkan Yaralı’nın yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Meclis üyeleri, Ak Parti Saruhanlı İlçe Yönetimi ve çok sayıda kişi katıldı.

 

Paşaköy’de Saruhanlı Belediyesi tarafından inşa edilen mesire alanında düzenlenen hayır yemeğinde din görevlileri tarafından mevlid-i şerif okundu. Daha sonra mehteran gösterisi eşliğinde davetlilere mahallenin yöresel yemeklerinden ikram edildi.

 

Başkan Yaralı, yemekte yaptığı konuşmada etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Tertip Komitesi üyelerine ve vatandaşlara teşekkür etti.

 

Yaralı şöyle konuştu “Saruhanlı ilçemize bağlı birçok mahallemizde her yıl geleneksel olarak hayır yemekleri düzenleniyor. Bu yıl bunlardan ilki Paşaköy mahallemizde başladı. 15 Nisan’da Aydınlar, 18 Nisan’da Mütevelli, 22 Nisan’da Hatıplar, 29 Nisan’da Çaltepe ve Çerkesosmaniye’de Kafkas Şenliği, 6 Mayıs’ta Şatırlar, 13 Mayıs’ta ise Sarıçam olmak üzere toplam 8 mahallemizde hayır yemeği düzenlenecek. Bizlerde bu tür programlara destek veriyor ve halkımızla güzel bir gün geçiriyoruz. Bu anlamda Paşaköy mahallemiz bugün çok güzel bir etkinliğe imza attı. Çünkü burada doğup, buradan başka yerlere göç etmiş olan vatandaşlarımız bu vesileyle köyüne ve mahallesine dönüp, bu güzel ortamda eskileri yad ediyor, akrabaları ve arkadaşlarıyla bir araya geliyor. Hayır yemekleri aynı zamanda bahar havası ortamında geçerek, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı kuvvetlendiriyor. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin.”

 

Paşaköy Mahalle Muhtarı Mustafa Türkoğulları ve Hayır Yemeği Tertip Komitesi Üyeleri ise programlarına katılım ve desteğinden dolayı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’ya ve tüm vatandaşlara teşekkür etti.

 

Öte yandan programa katılan vatandaşlara Saruhanlı Belediyesi tarafından şapka dağıtıldı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ