01 Kasım 2017

BAŞKAN YARALI MUHTARLARI AĞIRLADI

BAŞKAN YARALI MUHTARLARI AĞIRLADI

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldiği mahalle muhtarlarına yatırım ve hizmetlerini anlattı.

 

Saruhanlı Belediyesine ait Üzüm Otel’de düzenlenen toplantıya Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan Ercan Bilgiç, Belediye Meclisi Üyeleri ve Belediyede Birim Müdürleri de katıldı.

 

Toplantıda Belediyenin 2014 yılından bu yana mahallelerde yaptığı hizmetleri anlatan Başkan Yaralı, muhtarların talep ve isteklerini de dinledi.

 

Saruhanlı Belediyesi olarak bütçelerini en iyi şekilde kullanmaya özen gösterdiklerini ifade eden Yaralı, “Bu kapsamda deyim yerindeyse ‘Kılı kırk yararak’ paramızı doğru yerde, doğru zamanda, doğru işler için kullanıyoruz” dedi.

 

Geride kalan 3 buçuk yıllık süre içerisinde ilçe merkezinde olduğu gibi mahallelerde de büyük hizmetlere imza attıklarını dile getiren Yaralı, şunları kaydetti;

 

“Şu ana kadar 11 mahallemizde gençlerimiz için halı sahalar yaptık. Düğün salonları, meydan düzenlemeleri, sosyal tesisler inşa ettik. Sadece bu yaz 10 kilometre sıcak asfalt attık. Kilit parke taşı döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Arazi yollarında bakım ve onarım çalışmalarımız sürüyor. Okul ve camilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Maliyeti 5 milyon lirayı bulan Yüksekokul binamızın inşaatını biz yaptırıyoruz. Bir yanda kendi ürettiğimiz projeleri hayata geçiriyor, diğer yanda vatandaşlarımızdan gelen talep ve ihtiyaçları yerine getiriyoruz.  Kısa zamanda büyük işler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.”

 

Belediye olarak iyi bir konumda olduklarını anlatan Yaralı, Saruhanlı’ya daha fazla yatırım sağlamak için bütçelerinin imkan tanıdığı yüzde 30’luk personel oranında yüzde 18’in üzerine çıkmadıklarını söyledi.

 

İlçeye doğalgaz hizmeti sağlanması için çalışmaların devam ettiğini de bildiren Yaralı,  Saruhanlı’da yapılaşma anlamında son yıllarda ciddi bir büyüme kaydedildiğini bu kapsamda 2004 – 2017 yılları arasında ilçeye 6 bin 623 daire yapıldığını, 3 bin 776 da oturma ruhsatı verildiğini ifade etti.

 

Başkan Yaralı, toplantının sonunda yürüttükleri başarılı çalışmalardan dolayı Mahalle muhtarlarını tebrik ederek plaket verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ