18 Mart 2018

Başkan Ergün Büyük Kurultay’da

Başkan Ergün Büyük Kurultay’da

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Büyük Kurultayı, “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” temasıyla düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, MHP’li Belediye Başkanları ve MHP Manisa İl Teşkilatı ile birlikte Büyük Kurultay’da yer aldı.

 

MHP’nin 12. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi. Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce partili, Büyük Kurultay’ın gerçekleştiği Ankara Spor Salonu’na adeta akın etti. Manisa da, tüm MHP teşkilatları Ankara’daydı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP’li belediye başkanları ve parti teşkilatıyla birlikte kurultaya katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Başkan Yardımcıları, Büyükşehir ve İl Belediye Başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Ergün, milletvekilleriyle de Manisa Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Divan Başkanlığını Edip Semih Yalçın Yaptı

Kurultayda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin salona gelmesinin ardından, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, kurultayın açılışını yaptı. Açılışın ardından Divan Başkanlığı için seçim yapıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Edip Semih Yalçın, divan başkanlığına seçildi. MHP kurultaylarında şimdiye kadar farklı isimler divan başkanlığı yaparken, Semih Yalçın bu görevi ikinci kez üstlendi. Divan Başkanlığı seçiminin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra dua okundu.

Devlet Bahçeli Tek Aday

Kurultayda konuşma yaparak partililere seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önemli mesajlar verdi. Bahçeli’nin konuşmasının ardından, genel başkanlık seçimlerine geçildi. Divan Başkanı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli’nin, MHP’nin 12. Olağan Kurultayı’nda, salonda hazır bulunan 1176 delegenin tamamının imzasıyla genel başkanlığa tek aday gösterildiğini duyurdu. Daha sonra Merkez Yönetim Kurulunun (MYK) faaliyet ve mali raporları okundu, ardından oylamaya sunularak ibra edildi. Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kurultayda, sandıkların kapanmasından kısa süre sonra oy sayımı tamamlandı. Seçimlere tek aday olarak giren Devlet Bahçeli, kullanılan bin 169 oyun, geçerli olan bin 167’sinin tamamını olarak Genel Başkanlığa yeniden seçildi.

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ