06 Nisan 2018

Başkan Aktan’dan Yeni Stadyum Müjdesi !

Başkan Aktan’dan Yeni Stadyum Müjdesi !

Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mevlüt Aktan Manisa Büyükşehir Belediye Web TV’de yayınlanan Basın Tribünü programına konuk oldu. Şampiyonluk öyküsünden şirketleşmeye bir çok konuda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Mevlüt Aktan,  “Sporu seven bir belediye başkanına sahibiz. Bu bizim için büyük bir şans. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün her zaman sporun ve sporcunun yanında olan bir başkan. Bu şansımızı iyi kullanıp tesisleşme hamlemizi devam ettireceğiz. Yeni bir stadyum yapma düşüncemiz var” dedi.

MEVLÜT AKTAN; “MANİSA’NIN BENİMSEYECEĞİ RENKLER VE LOGO İLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Rekorlar kırarak puan tablolarını  alt üst eden ve bu başarısı ile bitime 5 hafta kala profesyonel liglerde en erken şampiyonluğa ulaşan takım olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da Başkan Mevlüt Aktan, Basın Tribünü programına konuk oldu. Manisa Büyükşehir Belediyespor’un şampiyonluk öyküsünü anlatan Başkan Aktan önümüzde ki sezon ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN AKTAN; “ŞAMPİYON OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

Sözlerine şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını ifade ederek başlayan Başkan Mevlüt Aktan; “6 Haziran’da yapılan kongre ile göreve geldikten sonra planlı programlı bir şekilde kollarımızı sıvadık. İyi bir takım nasıl yaparız onun çalışmalarını sürdürdük. Ben başkan olmadan önce 2 sene kulübün içeresindeydim. Bu ligi iyi biliyordum. 3.Lig sıkıntılı bir lig. Çok top oynamaya müsait bir lig değil.  Hem saha şartları hem oynadığımız takımlar daha çok oynatmama üzerine kurulu. Biz ise futbolun güzelliklerini sahaya yansıtmak amacıyla bir takım kurduk. Onun için zor bir lig bekliyorduk. Bu şartları çok iyi tahlil edip iyi bir ekip kurduk. Allah’a şükürler olsun 5 hafta önce şampiyonluğu yakaladık. Bizde stresten kurtulduk. Mutlu olduk. Rekorlar kırarak şampiyon olduk. Profesyonel liglerde en erken şampiyonluğu biz elde ettik. En fazla puan farkını biz yaptık. Bunları söylemek, bunları başarmak gerçekten çok güzel. Manisa’nın ismini hep birlikte güzel yerlere yazdırıyoruz. Bu başarımız ulusal basında da gündem oldu. Bu tablo bize gurur veriyor. Bütün yaptığımız iyi işlerin verdiğimiz, emeğin karşılığını almak insana keyif veriyor. Şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz” dedi

“TRANSFERDE KARAKTER OLARAK HİÇ YANILMADIK”

Sezon öncesi büyük bir titizlikle çalıştıklarını ifade eden Başkan Aktan; “Biz dersimize çok iyi çalıştık. İnanın bir oyuncuyu alırken hem karakterine hem yeteneğine hem de takıma uyum sağlayabilir mi sağlayamaya bilir mi bunları düşünerek transferlerimizi yaptık. Bunlara çok dikkat ettik. Takım olmak kolay bir şey değil. Bizim takımımızı bozacak bir isim çok uygun bir fiyata da olsa, çok iyi bir oyucuda olsa almadık. Bu yüzden transferde karakter olarak hiç yanılmadık. Bir oyuncumda bile sıkıntı yaşamadık. Kamp döneminde itibaren çok iyi bir uyum sağladık. Tabi transferde yüzde yüz başarı olmuyor ama yüksek oranda başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Scout ekibimizle birlikte gece yarılarına kadar çalıştık. Hocamız ile birlikte fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

“LEVENT HOCAMIZ İLE UZUN YILLAR ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”

Teknik direktör Levent Devrim ile çok iyi bir uyum sağladıklarını ifade eden Başkan Aktan; “ Levent hocamızı iki türlü değerlendirmek lazım. Birincisi zaten hocamızı tanıyorduk. Geçen sezon ikinci yarı bizle çalışıp play-off oynatmıştı. Öncelikle kendisi çok düzgün bir karakter. Futbol camiasında az rastlanacak bir karaktere sahip. Söyledikleri ile yaptıkları aynı paralellikte olan bir adam. Aynı zamanda işine çok sadık birisi. Çok disiplinli birisi. Gerektiği yerde çok sevecen ama gerektiği yerde sopayı da gösterebiliyor. Öyle bir yapısı var. Çünkü Türk futbolcuları gevşemeye müsait. Hocamızda bu bağlamda takımı her zaman hazır ve disiplinli tuttu. İkinci olarak hocamızın egosu yok. Gerçekten bu çok önemli. Sıfır ego ile işini yapıyor. Başarılıda bir teknik adam. Çok iyi bir uyum sağladık. Zaten hocamızla yolumuza devam edeceğiz. Uzun yıllar birlikte çalışmayı umuyorum” dedi.

“UZUN SÖZLEŞMELER İLE KULÜBÜ BAĞLAMAYACAĞIM”

Sözlerine devam eden Başkan Aktan; “Ben kulüpte olduğum sürece hocalarımızla 1 yıllık sözleşme yapacağız. Şuan Levent hocanın tazminat maddesi yok. O kadar parayı ön planda tutmaysan birisi. Anlaşmalarımızda birer yıllık olarak devam edecek. Uzun sözleşmeler iki tarafı da bağlıyor. Ben başkanlık görevini sürdürdüğüm sürece bu böyle devam edecek” dedi.

“İSKELET KADROMUZU KORUYACAĞIZ”

Gelecek sezon yapılacak transferler ile ilgili de konuşan Başkan Aktan; “İskelet kadromuzu önümüzde ki sezonda koruyacağız. Gelecek sezonun hazırlıklarına şimdiden başladık. Önümüzde ki günlerde Scout ekibi ile Almanya’ya gidip takip ettiğimiz oyuncuları bir daha izleyeceğiz. Yetenekli gurbetçi isimleri takımımıza kazandırmayı düşünüyoruz. Geçen sene bu kadroyu oluştururken zaten 2.Lig’i düşünerek transferlerimizi yaptık. Dediğim gibi iskelet kadroyu koruyup üzerine 6-7 transfer ile gelecek sezon için iddialı bir takım oluşturacağız” dedi.

“BİNGÖL MAÇINI HİÇ UNUTAMIYORUM”

Bingöl maçını hiç unutamadığını ifade eden Başkan Aktan; “Bingöl maçını unutmak mümkün değil. Maç bir oraya gitti bir bize geldi. Çok stresli bir maçtı ve oyunu bırakmadık. Sonucunda çok güzel ve özel bir galibiyet oldu. Son dakikalarda maçı kazandık. Sahada ki kenetlenme, tribündeki sevinçler… Her anlamda çok özel bir maçtı. Bingöl maçı sonrası yöneticilerimizle birlikte bu iş olacak dedik. O maç şampiyon olacağımızı hissettim. Futbol böyle anlarda güzel oluyor. Bingöl maçı bu sezon için en unutamadığım maçtır” dedi.

“BİZ MANİSA’YI TEMSİL EDİYORUZ”

Manisa’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını vurgulayan Mevlüt Aktan; “Biz gittiğimiz her yerde Manisa’da diye bağırıyoruz. Manisa’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Manisa’nın takımıyız. Biz başarılar kazandıkça Manisa çok değerli bir kulüp kazanmış olacak. Bu bağlamda önümüzde ki günler güzel şeyler yapacağız” dedi.

“ŞİRKETLEŞECEĞİZ”

Sözlerine devam eden Başkan Aktan; “Bildiğiniz gibi şirketleşme düşüncemiz var. Genel Kuruldan yetki alıp şirketleşeceğiz. Artık futbol endüstrisinde şirketleşmek lazım. Bunun örnekleri var. Göztepe, Başakşehir, Kasımpaşa, İstanbulspor, Gazişehir gibi. Kulübümüzün çok güzel bir imajı var. Biz de bunu daha yukarlar nasıl taşırız onları düşünüyoruz. Yani önümüzde ki sezon şirketleşme adımı ile bu yolda ilerleyeceğiz. Şirketleştiğimiz zaman attığımız her imzadan sorumlu olacağız. Bu anlamda daha şeffaf ve hesap verebilen bir şekilde kulübümüzü yöneteceğiz” dedi.

“TÜM MANİSALILARIN BENİMSEDİĞİ BİR LOGO VE RENKLER İLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Şirketleşmenin ardından önemli adımların arka arkaya geleceğini ifade eden Başkan Aktan; “Şirketleşme ayağının bir diğer kısmı da isim, logo ve renkler olacak. Bununla ilgili profesyonel şirketlerden destek alarak bir çalışma başlattık. Manisa’ya aidiyet duygusunu yaşatacak bir çalışmamız olacak. Renklerimiz de logomuz da değişecek.

Bunu yaparken tüm görüşleri alacağız. Kafamıza göre bir iş yapmayacağız. Tüm Manisalıların benimsediği bir logo ve renkler ile yolumuza devam edeceğiz” dedi

“ÇOCUKLARIMIZA GİDECEĞİZ”

Sözlerine devam eden Başkan Aktan; “Okullara ineceğiz. Çocuklarımıza yeni yapacağımız ürünleri dağıtacağız. Çanta olur kalem olur forma olur tişört olur… Bu ürünleri dağıtıp çocuklarımızın aidiyet duygusunu geliştireceğiz. Çocuklarımızı kazanmalıyız. Biz 4.500 sporcuya hizmet veriyoruz. Bu sayıyı daha attıracağız ve çocuklarımızı tribünlere çekeceğiz” dedi.

“YENİ BİR STADYUM YAPMA DÜŞÜNCEMİZ VAR”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kendileri için büyük bir şans olduğunu ifade eden Başkan Aktan; “Sporu seven bir belediye başkanına sahibiz. Bu bizim için büyük bir şans. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün her zaman sporun ve sporcunun yanında olan bir başkan. Bu şansımızı iyi kullanıp tesisleşme hamlemizi devam ettireceğiz. Tevfik Lav Spor Tesisleri altyapılarımız için çok önemli bir yatırım olacak. Fikri Bayrıl Spor Tesisleri de yenilendi. Ama en büyük sorunumuz yer sorunu. Havuzumuz yetmiyor. Başkanımız havuz yapmak içinde bir yer bakıyor. Ben bu bağlamda yer sorunu çözünürse yeni bir stadyumunda yapılacağını düşünüyorum. Böyle bir düşüncemiz var. Çok büyük olmasa da Akhisar’da yapılan stadyum gibi bir stadyum ilerleyen dönemlerde başkanımız yapabilir” dedi

“GÜZEL BİR SÜRPRİZ YAPMAK İSTEDİK”

Sözlerine devam eden Başkan Aktan; “Başkanımıza  güzel bir sürpriz yapalım dedik. Bergama maçı günü sabah evine gittim. Bir rahatsızlığı vardı. Ayağa kalkacak durumda değildi. Biz de şampiyon olduktan sonra bir sürpriz yapalım dedik. Aradım ‘Balkona çıkmalısın başkanım’ dedim. Başkanımız ’da çıktı ve güzel bir sürpriz oldu. Şampiyonlukta emeği çok büyük olan birisi. İlk olarak ona gittik ve sevincimizi birlikte yaşadık” dedi

“1 KURUŞU BİLE HESAPLAYAN BİR BAŞKANIMIZ VAR”

Son olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün çok hesaplı biri olduğunu ifade eden Başkan Aktan; “Ben inanılmaz bonkör bir adamımdır. Cengiz Başkanımız da bana göre cimri bir insan. Bazen öyle bir noktaya geliyoruz ki ben kendi cebimden vereyim diyorum yine de kabul etmiyor. 1 kuruşu bile hesaplayan bir insan. İnanılmaz hesap yapıyor, her şeye teker teker bakıyor. Bazen bu konuda ters düştüğümüz konular oluyor. Ama Cengiz Başkanımız hem benim dostum hem de ağabeyimdir. Başarısının sırrı da bu titizliğinden geçiyor. Kendisi en küçük müsrifliği bile kabul etmeyen bir insan. Sonuç olarak doğru olanı yapıyor” diyerek sözlerine son verdi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ