03 Mayıs 2018

Başarının Anahtarı İşyerinde Ekip Çalışması Ve Etik Değerler

Başarının Anahtarı İşyerinde Ekip Çalışması Ve Etik Değerler

 MANİSA Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Salihli Koordinasyon Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Büyükşehir ve MASKİ çalışanlarına yönelik olarak bir eğitim gerçekleştirdi.

 

2 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonundaki eğitimi Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mahmut Karğın sundu. Eğitime Manisa Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Şaşmaz, Salihli Muhtarlık İşleri Müdürü Nilhan Kılıç, Eğitim Şube Müdürü Mustafa Bozal ve MASKİ Eğitim Şube Müdürü Necmi Şirinkaya da katıldı.

 

Görsel Materyallerle Eğitim Desteklendi   

Büyük bir ilgi ile takip edilen seminer eğitimci Doç. Dr. Karğın tarafından zengin içerikli videolar ve anlamlı takım oyunları eşliğinde sunuldu. Bireysel çalışmaların bireysel başarılara götürdüğü dünyamızda kapsamlı ve yüksek düzeyde başarıya ulaşmanın aracı olarak ekip çalışmalarının önemi anlatıldı. Bunun için güçlü ve uyumlu ekipler oluşturmak ve planlı programlı çalışmak gerektiği ifade edildi. Tek tek bireylerin gerçekleştiremediği ancak takım halinde çalışarak ortaya çıkan sinerji kavramı açıklandı. Seminer sırasında ilginç videolar ve takım oyunları ile anlatılmak istenen konular etkili biçimde vurgulandı.  Seminerde ayrıca ekip çalışmasının önemi yanında iş yerinde etik değerlere uygun olarak davranmanın, iş ahlakına uymanın önemi ve faydaları anlatıldı. Etik olan ve olmayan davranışlar hakkında örnekler verilerek iş hayatında meslek etiğine uygun davranılması gerektiği belirtildi.

 

Personelimizin Hizmet Standardını Arttırıyoruz

İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Muzaffer Şaşmaz eğitim hakkında yaptığı konuşmada, “Eğitim çalışmalarımız ortak konularda hem Büyükşehir hem de MASKİ personeline yönelik planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir.  Hizmet içi eğitimlerimizi merkezden ilçelere yayma yöntemi ile hareket ediyoruz. Amacımız personelimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir. Bu eğitimimizin amacı ekip halinde çalışmanın ve etik değerlerin önemini vurgulamaktır. Bu eğitimler sonucu her bir personelimiz tek başına çalışmanın yeterli olmayacağını, kapsamlı ve etkili hizmetler sunabilmenin yolunun ekip çalışmasından geçtiğini kavrayacaktır. Bunun yanı sıra iş ahlakı denilen etik değerler de bizim için çok önemlidir. Vatandaşımıza hizmet ederken empati yapmak lazım.  Kendimizi halkın yerine koyarak halkın memnuniyetini sağlamaya yönelik nitelikli hizmetler gerçekleştirmekteyiz. İş yerinde ekip çalışması ve etik değerleri bu açıdan çok önemsiyoruz” dedi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ