30 Mayıs 2018

Bakan Veysel Eroğlu Manisa’ya Geliyor

Bakan Veysel Eroğlu Manisa’ya Geliyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Manisa’da 7 adet tesisin temelini atacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 6 adet ve Orman Genel Müdürlüğü’nce yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 31 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’da Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek olan toplu temel atma merasiminde 99 milyon TL yatırım bedelli 7 adet tesisin temelini atacak.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenecek merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacak.

Manisa’ya 99 Milyon TL’lik 7 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Alaşehir Horzum Alayaka Barajı ve Sulaması, Gördes Kobaklar Barajı, Demirci Kuzuköy Barajı, Spil Dağı Atalan Rekreasyon Göleti ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Yine merasimde 1 adet ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmaların da temeli atılacak.

Temeli atılacak 7 tesisin maliyeti ise 99 milyon TL.

Ayrıca, Manisa’da düzenlenecek merasimde 10 aileye gelir getirici tür, 14 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu zeytin, fıstık çamı, kara servi ve defne fidanı türlerinden oluşan toplam 3.000 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Temeli atılacak tesislerle 1.810 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. 3 milyon 540 bin metreküp su depolanacak. 2 mahalle ve 70 dekar arazi taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormanlık alanların artırılması ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ