17 Mart 2017

Atatürk Kent Park Talihsiz Bir Olayla Karşı Karşıya

Atatürk Kent Park Talihsiz Bir Olayla Karşı Karşıya

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve vatandaşlar tarafından kısa sürede benimsenen Atatürk Kent Park talihsiz bir olayla karşı karşıya kaldı. Parkın içerisinden geçen derenin suyuna henüz belirlenemeyen bir işletmenin atık suyu karıştı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre ilçesinde hayata geçirilen ve 170 bin metrekarelik alanda kurulan Atatürk Kent Park,  talihsiz bir olayla karşı karşıya kaldı. Kent Parkın içerisinden geçen ve parkın güzelliğine güzellik katan derenin suyuna henüz tespit edilemeyen bir işletmenin atık suyu karıştı. Derenin suyunun renginin değişmesi üzerine başlatılan çalışmalar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve MASKİ ekiplerinin alacağı numunelerin ardından tespit edilecek.

İncelemeler Devam Ediyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün hayata geçirdiği ve kentin simgelerinden bir tanesi haline gelen Atatürk Kent Park, talihsiz bir olayla karşı karşıya geldi. Kent Parkın içerisinden geçen ve estetik bir görünüme sahip olan derenin suyuna bir işletmenin atık suyu karıştı. Olayın farkına varır varmaz ekiplerimiz hemen hareket geçerek ilgili işlemleri başlattı. Canlı yaşamının da devam ettiği alanda MASKİ ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan numuneler sonucu hangi işletmenin olduğu tespit edilecek. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ