03 Haziran 2018

Ailede Huzur Arayışları

Ailede Huzur Arayışları

Toplumun temel yapı taşı ailedir. Aile kurmak için bir takım aşamalardan geçeriz. Aile kurumu dünyadaki küçük cennettir. Eşler aile kurma aşamasında birbirlerine karşı iyi reklam yaparlar. Şöyle ki; gezerler eğlenirler tanımaya çalışırlar iletişim halindedirler. İletişimin kalitesi sorduğunuz sorularla doğru orantılıdır. Eşlerin soruları sorma şekilleri o ilişkinin nereye doğru yol alacağını belirler. Ailenin huzurumuzu mutluluğumuzu nasıl etkilediğini anlamaya çalışacağım. Bunun için evliliğe adım attığımız üstün çabalarında olmamızdır. Özel hazırlıklar değil mi hatırlayın lütfen kılık kıyafet ayakkabılar elbiseler ötürüdür hediyelidir özel bir mekan seçilmiştir öncesinden epey bir alıştırmalar yapılmıştır Ve sonunda Benimle evlenir misin aşkım peki hayatımızın devamında sorunlarımız Aşık olduğumuzda bendeki aşk ve şevk ve sorabilir misiniz Çünkü bir sebebi vardır. Evet evlilik teklifi hayatınızın dönüm noktalarından biridir. Artık bir aile olma yolundasınızdır. Peki nasıl bir soru sormalısınız ki eşiniz de mutlu olsun ve teklifi kabul etsin. Benimle evlenir misin yok yok olmadı gelin birde şunlara kulak verin.

 

Buna göre soruyu şekillendirmek soruyu uygun formata göre sorabilmek boynumuzun borcudur birbirimize evimize neşe soruları nasıl soracağız gönül açan soruları nasıl soracağız konuşalım O soruları nasıl soracağız birbirimize içimizdeki bir kadın sinerjide sönerciye üflemeden söndürmeden birbirimize tüketmeden adam gibi insan gibi soruları nasıl soracağım çok basit soru sorma kalitemizi artırmak için bize bir küçük formül vereceğim..

 

Benimle yaşlansana…

Kitap okurum, çay demler, şiir yazarım sana…

Ha birde her sabah için şükrederim,

Sonra gözlerine bakar amin derim.

Amin, çünkü bu günde gördüm seni,

Bu günde güzel geçecek demek ki…

Ben herkes gibi değil de, duam gibi severim seni…

Kalbimden, gönlümden kopan gizli saklı sözler gibi… Benimle evlenir misin ??

Şimdi ben sana aşk desem yüreğime

Sevgili desem dilime yüksün. Sen benim ÖMRÜMe yük başıma taç olmalısın KADINım… Benimle evlenir misin ??

 

Sorularınızı evlilik teklif eder gibi sorun yeterli lütfen yeniden bir hatırlayıp nasıl sormuştunuz hayatınızda olacak sorusunu hatırlayarak marketten ekmek alırken dahi sorun ey gönlümün tek sahibi senin gönlünü doyrumak için ne kadar ekmek alsam yetmez kaç ekmek alayım ?

 

Gününüz yorgun ve yorgun geçmiştir eve geldiğinizde yemek yanmış olabilir bunun için eşinizin kalbini kırmayın bunu fırsata dönüştürün. Kalp kırdıysanız ilk adımı hemen atın ve Bilseydim seni inciteceğini, söyler miydim hiç o sözleri Ah zamanı geri sarabilsem de kırmasam o güzel kalbini. Özür dilerim KADINIM ben hata yaptım ,Affetmek kadar yüce bir duygu yoktur derler. Ey gönlümün en yücesi özür dilerim.. diyerek gönül alın. Gönül almayı bilmeyene ömür emanet edilmez. İş yaşamınızı işte bırakın ailenize geçireceğiniz zamanı iş ile harcamayın ve harcatmayın. Sorunlarınızı güzel sorular ile sorun. İletişimin kalitesi sorduğunuz sorulara bağlıdır.

 

AİLE BİRLİĞİ BİTİYOR

 

Son yıllarda boşanmalar artmakta süreçteki gerginlik ve sonrasında yaşanan cinnetlerde Kadına şiddet” olaylarının önlenmesi amaçlanan ancak Türk aile yapısına dikkat edilmeden hazırlanan 6284 Sayılı Kanun, 2012 yılından bu yana aile dramlarının ana kaynağına dönüşmüş durumda. Şiddet olmasa dahi kadının en ufak şikayetiyle erkeklerin evlerinden 6 aylık süreyle uzaklaştırılması yuvaları yıkıyor, öfke patlamalarına yol açarak cinayet vakalarına neden oluyor. Ayrıca çocuk haczi önemli bir etken. Ancak bırakın sokaktaki insanı maalesef yasa koyucular bile çocuk haczinin 6284 süresiz nafakanın farkında değil ve bilgi yoksunu. Bu nedenle kısa bir bilgilendirme ile başlamak istiyorum. Çift boşanıyor ve mahkeme velayeti boşanan eşlerden birine veriyor. Bu oran Türkiye’de yüzde 99.9 kadına verilecek şekilde gerçekleşmektedir

 

Boşanma davasında mahkeme babaya çocuklarını görmek için ayda iki defa izin veriyor. Hakim babaya diyor ki “Sen 15’er günlük ara ile ancak ayda iki defa sömestr tatilinin ilk haftası genellikle temmuz ayı dini bayramlar da bir gün çocuklarını ziyaret edebilirsin.” Bu bile başlı başına bir adaletsizliktir insana yapılmış hakarettir.

 

Geleceğini HACZETTİREN ülkenin adıdır Türkiye Dünya’da benzeri olmayan, merhamet yoksunu bir uygulama daha doğrusu hukuk bezeli sistematik işkence. İnsan haklarının, çocuk haklarının yerle bir edilme hali: ÇOCUK HACZİ

 

Eşleri birbirinden boşamayan süresiz nafaka …

 

Türk toplumunda aile kadın İslam’da çok kıymetlidir. Çünkü kadın annedir bacıdır eştir yoldaştır. Günümüzde artık medya organlarında apaçık obje olarak kullanılıyor.

 

Kadın Hayattır

 

Zevkli bir kadına rastlarsanız zevkiniz, bilgili bir kadına rastlarsanız bilginiz,

esprili bir kadına rastlarsanız espriniz, zeki bir kadına rastlarsanız zekânız gelişir;

yeni huysuzluklar, kaprisler, kavga nedenleri, acılar da öğrenirsiniz.

Hayat, kutsal kitaplarda anlatıldığı gibi kat kattır;

Babil’in asma bahçeleri gibi teraslar halinde yükselir. Bir terastan bir terasa sizi kadınlar götürür.

 

Ve, bugün durduğunuz teras, seyrettiğiniz manzara, gördüğünüz hayat, yanınızdaki kadının terası, manzarası, hayatıdır; hayatın hangi katında durduğunuzu, yanınızdaki kadının durduğu kat belirler.

 

Hayatınız, seçtiğiniz kadındır. ‘Bir kadın değil. Bir hayat seçersiniz çünkü.’

Ama maalesef insanlar kendi akıllarına göre kanun yapıyor ve aileleri yıkıyor. Haşa kendileri Allahtan daha güzel kanun la hareket ediyorlar. Durum meydanda halbuki İslam dini iki dünya saadeti istiyor insanlar bu dünya da mutlu olmak için çalışıyor ve ahireti unutuyor böyle olunca insanlar dünya da perişan ve ahireti de kayıp ediyor tek çare İslam’a dönmektir. Son sözlerim Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet bakanlığına, hakim savcılara bunlara göz yumarak Müslümanlığa aile ve ülke geleceğine balta vuruyorsunuz. Sayın Savcı ve Hakimler neden suç duyurunda bulunmuyorsunuz. Çocuklar icralık süresiz nafaka ve 6284 ün getirdikleri EVLENMİYORUZ artık ticaret yapıyoruz. Dünyaya rezil oluyoruz Türk erkeğini ve kadınını çok iyi tanıtarak ülkenin Turizmine kilit vuruyoruz. Aynı zamanda her hafta bir kadın ve çocuk cinayetine davetiye çıkmakta günden güne artmaktadır. .

 

” Bir erkek değişirse, toplumda bir birey değişir… ama eğer bir kadın değişirse, bir aile değişir, sadece aile değil, tüm toplum değişir…!

Ali Şeriati (Kadın kitabından)”

 

Toplum her zaman dediğim gibi 3A üzerine kurulur Aile Ahlak Adalet . Sizleri göreve davet ediyorum.

Adalet sistemi iyi işlemeyen bir devletin devamı düşünülemez

Mutlu ahlaklı şiddetten uzak günler dilerim.

 

03.06.2018

Saygılarımla

Ercan ULUPINAR

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ