25 Nisan 2017

57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü

57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü

Çanakkale Zaferi’nde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı şehitleri, Manisa’da ’57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü’ ile anıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı etkinlikleri kapsamında Manisa’da Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen “57. Alay Vefa Yürüyüşü” çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Manisa İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce organize edilen program kapsamında Hatuniye Camisi’nde sabah namazı kılındı. Namazın ardından vatandaşlara yarma çorbası ikram edildi. Hatuniye Camisi önünde oluşturulan 57’nci Alay Vefa Yürüyüşü’nde 102 metre uzunluğundaki dev Türk Bayrağını açan öğrenciler, vatandaşlar ve protokol üyeleri ellerindeki Türk bayraklarıyla Garnizon Şehitliğine kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Şehitlikte Kur’an-ı Kerim okundu ve  dualar edildi. Şehitlikteki törenin ardından öğrenciler ve vatandaşlar şehitlerin mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. Yürüyüşe, Manisa İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Hatun Sarıkaya İpek, Tugay Komutan Vekili Albay Fikret Atalay, Tugay Komutan Yardımcısı Albay Hilmi Çelikoglu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Kemal Koçkaya ile çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ