05 Temmuz 2018

AK Yunusemre’den Vefa Yemeği

AK Yunusemre’den Vefa Yemeği

AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı tarafından 24 Haziran seçimlerinde görev yapan sandık başkanları, sandık görevlileri, müşahitler, mahalle başkanları ve teşkilat mensuplarına yönelik yemek düzenledi.

Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe; AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık ve Mehmet Ali Özkan, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, seçimlerde Yunusemre ilçesinin bütün unsurlarıyla özverili bir şekilde çalıştığını ve teşkilatın her övgüyü hak ettiğini dile getirerek şunları söyledi; “Bildiğiniz üzere 24 Haziran’da tarihin tekerrür ettiğini bir kez daha gördük. Manisa ili olarak bayrağı burçlara dikmeyi başardık. Genel Başkanımızın sürekli söylediği gibi seçimlerin sandıklarda kazanıldığını bu seçimde net bir şekilde gördük. Art niyetli insanların nasıl hilelere başvurduklarını bu seçimde bariz bir şekilde gördük. Allah’ın izniyle bunlara sizlerin katkılarıyla izin vermedik. Hiçbir oyumuz zayi olmadı. Seçimden alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Ancak Türkiye ortalamasını tutturduk. AK Parti kadroları; bilhassa Yunusemre bu başarılarla tatmin olmaz. Önümüzde yerel seçimler var. 17 ilçeyi AK Parti’yle tanıştıracağız. 30 Mart sabahında da böyle bir zaferi Allah nasip etsin. Hepinizi tebrik ediyorum. Vermiş olduğunuz emeklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah milletimizin yar ve yardımcısı olsun.”

“SEÇİME HAZIRIZ”

Seçim sonuçlarının çok iyi şekilde ele alınıp bir an evvel yerel seçimlere odaklanılması gerektiğini vurgulayan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ise teşkilat mensuplarına şu şekilde hitap etti; “Bir seçimi daha geride bıraktık. Bazen muhalefet de güzel şeyler söylüyor. Yenmiş de yenmiş dediler. Doğru laf. Yine yendi. Bu laf çok hoşuma gidiyor. Adam kazandı diyor. Sarhoşluğa gerek yok. AK Parti ailesi bu yola çıkalı 17 yıl oldu. Hep başarılı bir şekilde yolumuza devam ettik. On yedi yılın sonunda tekrar bir genel seçim olduğunda Sayın Cumhurbaşkanımız; bütün oyunlara rağmen ilk turda seçildi. Ülkemiz adına bir kazanımdır. AK Parti oyu olarak biraz daha kendimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Hatalarımızı değerlendirmemiz gerekiyor. Samimiyetle irdelememiz gerekiyor. Yunusemre Teşkilatı olarak elimizden geleni yaptık. Seçimden önce de yapıyorduk. Seçimde de yaptık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Yunusemre olarak çok gayret ettik. Nasibimiz buymuş. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak. Projelerimizle sahadayız. Ses getirecek projelerimiz devam edecek. Beşinci senemize girdik. Son projelerimizi de bitirdiğimizde halk nezdinde karşılığını bulacağını düşünüyorum. Erken seçim olacağı konuşuluyor. Meclis üyelerimiz ve teşkilatımız burada. Biz seçime hazırız.”

“BELEDİYEMİZ BÜYÜKŞEHİR GİBİ ÇALIŞIYOR”

Yunusemre Belediyesi’nin icraatlarının Büyükşehir’den daha hayati ve insana dokunur olduğu hususunda Manisa’da ciddi bir kamuoyu oluştuğuna dikkat çeken İl Başkanı Berk Mersinli, “Hepinize İl Başkanı olarak çok teşekkür ediyorum. Yunusemre İlçe Teşkilatımız çok iyi bir ivme yakaladı. Sahada en iyi şekilde bunu gördük. Gençlik, kadın ve ana kademe çok iyi çalıştı. Çoğu yerde sıkıntılar yaşansa da Yunusemre’de bir sıkıntı yaşanmadı. İlçe başkanımızın koordinesi çok önemliydi. Belediye başkanımız da çok heyecanlı bir şekilde sahadaydı. Önümüzde şimdi yerel seçim var. Partimiz Manisa’da ilk defa genç milletvekili adayları gösterdi. Kendileri de çok başarılı çalıştılar. İlk defa kadın bir milletvekilimiz oldu. Adayımız kim olursa olsun çalışmak ve kazanmak zorundayız. Birileri büyükşehirden daha çok Yunusemre çalışıyor diyorlar. Bu artık görünür bir gerçek. Çalışacağız. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmadan önümüze bakacağız” dedi.

“BÜTÜN BELEDİYELERİ ALACAĞIZ”

Teşkilat bütünlüğünün önemli olduğunu ve yerel seçimlere bu bütünlük ruhuyla girilmesi gerektiğine vurgu yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur şunları söyledi; “Önemli bir seçim sürecini atlattık. Allah’a hamdolsun. Yeni bir sisteme geçtik. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde önemli bir sınavı atlattık. Bu gayret sizin. Bizler de sizi Ankara’da en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Yunusemre’nin kademe başkanları yeni atanmıştı. Ancak özel gayretler ve Yunusemre belediye Başkanımızın desteğiyle önemli bir galibiyete imza attık. Sandık görevlilerimiz görevlerini eksiksiz tamamlamıştır. Özellikle Taytanlı’da yaşanan olayları biliyoruz. Orada uygulanan baskıya boyun eğmedik. Bu önümüzdeki süreçte duruşumuzu muhafaza edeceğiz. Bizler için şimdi yeni bir dönem var. Yerel seçimler için çalışmalarımızı başlatıyoruz. Genel merkez tamamen bu konuya yoğunlaşacak. Yine zafer bizim olacak. Biz de bu kardeşlik olduğu sürece bizi kimse yenemez. Bir kere fitneyi öldüreceğiz. Biz Manisa’nın en büyük partisiyiz. Biz birbirimizle uğraşmayacağız. Bunları artık bir kenara bırakacağız. Hedefimiz bütün belediyeleri almak. İnşallah bu teşkilat bütün kademeleriyle bir olacağız. Yerel seçimlerde de AK Parti’nin bayrağını şan ve şerefle dalgalandıracağız.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ