22 Şubat 2018

2020 Kışında Saruhanlı Doğalgazla Isınacak

2020 Kışında Saruhanlı Doğalgazla Isınacak

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, ilçeye doğalgaz hizmetinin ulaştırılması için uzun süredir sarf ettikleri çabaların nihayete erdiğini belirterek, “İnşallah 2020 kışında Saruhanlımız doğalgaz ile ısınmaya başlayacak” dedi.

 

Başkan Yaralı, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Yılmaz Düğün Salonunda yapılan Genel Kurul toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

 

Konuşmasının başında Genel Kurul’un hayırlara vesile olmasını temenni eden Yaralı, Kooperatif Başkanlığına yeniden seçilen Fahri Bilgiç’i tebrik ederek şunları kaydetti;

 

“Saruhanlı ilçemiz son yıllarda büyük bir değişim yaşıyor. Gerek Belediyemizin çalışmaları, gerekse yapılaşma anlamında önemli bir noktaya geldik. Doğalgaz konusunda ise çabalarımız sonuç verdi. Bilindiği gibi doğalgaz geri dönüşümü olması gereken bir yatırım. Vatandaşlar tarafından kullanımı olması gereken bir yatırım. Çünkü yapımı çok büyük maliyetler gerektiriyor. Bundan dolayı yapılan yatırımın geri dönüşümünün sağlanması için karşısında belli bir sayıda doğalgazı kullanması gereken abone olması gerekiyor. Yani yapılacak yatırımın boşa gitmemesi gerekiyor, vatandaşlar tarafından kullanılması gerekiyor. Bu diğer alt yapı yatırımlarına benzemiyor. Bundan dolayı bu hizmetin her yere ulaştırılması kolay olmuyor.

 

Biz 2005 yılında bu süreci başlattık. O yıllarda ilçemizde 5 bin abone vardı. Ama şu anda Saruhanlı öyle bir noktaya geldi ki, yapılaşma anlamında son yıllarda ciddi bir büyüme kaydedildi. Bu kapsamda 2004-2017 yılları arasında ilçemizde 6 bin 623 daire yapıldı, 3 bin 776 da oturma ruhsatı verdik. Nüfus bakımından Manisa’nın 8. büyük ilçesi olan Saruhanlı ilçe merkezinin nüfusu da son 5 yıldır artarak 18 bin 947’ye yükseldi. Bu bakımından doğalgazı fazlasıyla hak ettik. Bu konuda çok yoğun mesai harcadık. Ankara’da Milletvekillerimizi ve Bakanlarımızla görüşmelerimizi yaptık. İnşallah 2018-2019 yıllarında alt yapı çalışmaları başlayıp tamamlanacak, 2020 kışında Saruhanlımız doğalgaz ile ısınacak. Hayırlı olsun”

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ