09 Nisan 2017

16 Nisan’da Prangalarımızdan Kurtulacağız

16 Nisan’da Prangalarımızdan Kurtulacağız

AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, AK Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Ömer Öztürk ve beraberindeki heyet ile birlikte Kırkağaç İlçesi Gelenbe Mahallesi’nde kurulan pazarda esnaftan ve Galericiler Sitesi esnafından EVET için destek istedi. 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasının memleket meselesi olduğunu anlattı. Mevcut sistemin prangalarının kırılması için EVET oyu istedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen, Kırkağaç İlçe teşkilatı ile birlikte referandum çalışmaları kapsamında pazarcı ve galericiler sitesi esnafını ziyaret etti. AK Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Ömer Öztürk ve beraberinde bulunan İlçe yöneticileri ile birlikte pazarcı ve galericiler sitesi esnafını ziyaret ederek neden ‘EVET’ denilmesi gerektiğini anlatan Bilen, “16 Nisan’da yapılacak ve Türkiye için önemli bir dönüm noktası olacak Halk Oylaması içinde bulunduğumuz sistemin değişmesi ile daha güçlü ve emin adımlarla büyümenin devamı için önemli bir seçimdir. Bu seçim, AK Parti, MHP veya CHP meselesi değil memleket meselesidir. Halkımızı oy kullanırken geçmişte yaşanılan o kötü günleri, yoklukları, vesayetleri ve istikrarsızlıkları göz önünde bulundurmaya davet ediyorum. Tabi ki birileri mevcut sistemin değişmesini istemeyecek, birileri mevcut sistemin değişmesiyle bu ülkeden kasalarına indirdikleri milletin paralarının bir daha vesayet sistemine yediremeyeceklerini bildiği için değişikliğe hayır diyecekler. Kimileri de muhalefet elden gidiyor kaygısı ile sistemin değişmemesi için çabalayacak. Bizim milletimiz feraset sahibi bir millet. Geçmişte yapılanları unutmadı ve unutmayacak. Ben şundan eminimki milletimizin desteğiyle 16 Nisan akşamı %55’in üstünde bir EVET oyu ile mevcut sistemin prangalarından kurtulacağız. Büyük ve güçlü Türkiye hedeflerimize ulaşmak için gelecek nesillere daha müreffeh bir Türkiye hazırlamalıyız. Yeni gelecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte seçimden mutlaka tek başına iktidar çıkacak. Siyasi istikrar kalıcı hale gelecek. İki seçim arasında 5 yıl ve kesintisiz icraat olacak. Sistemin en önemli getirisi mutlak uzlaşma olacak.

Hükümetin kurulamaması gibi bir sıkıntı yaşanmayacak. Yasama, Yürütme ve Yargı birbirinden bağımsız olacak. Hükümetin güven oyu millet olacak. En önemlisi halkın her kesimini kucaklamak zorunda kalacak. Bir kesimin değil her kesimin sesi olmak için birlik ve beraberlik içinde olacak.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin en büyük getirisi bu milletin yüzde ellisinden fazla seçmenin oyunu almak zorunda olacak. Mesele meleket meselesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kişiler için değil ülkenin geleceği için önemli olduğunu anlatmaya devam edeceğiz. Türkiye için yeni anayasa ile birlikte halkın iradesini yansıtan, vesayetsiz bir yönetime tam olarak kavuşacak” şeklinde konuştu.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ