10 Şubat 2017

15 Temmuz İkinci Kurtuluş Mücadelesidir

15 Temmuz İkinci Kurtuluş Mücadelesidir

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Genel Başkanı Serhat Çağ ve yönetim kurulu üyeleri, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek dernek onursal üyesi belgesi takdim ettiler.  Midder onursal üyesi olmaktan büyük bir memnu niyet duyduğunu ifade eden Başkan Çelik, 15 Temmuz darbe girişiminin her zaman hatırlanması için çalışacağının altını çizdi.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Genel Başkanı Serhat Çağ geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulun yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Derneğin kurulmasına büyük katkı sağlayan Başkan Çelik’e onursal üyelik belgesi takdim eden MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Genel Merkezi olarak Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik’ i ilk genel kurlumuzun ardından yeni yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte ziyaret ediyoruz. Kuruluş aşamamızda her türlü desteğini bizden esirgemeyen değerli başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminde ve hemen sonrasında ki demokrasi nöbetlerimizde bir gün dahi yanımızdan ayrılmayan, meydanlarda halkımız ile birlikte el ele, gönül gönüle olan değerli başkanımıza şükranlarımız sunmak niyeti ile hazırlamış olduğumuz onursal üyelik belgemizi de kendisine takdim ediyoruz. Bundan sonra da yapacağımız çalışmalarımızda kendisinin bizlerden desteklerini esirgemeyeceklerine tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

“15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN İKİNCİ KURTULUŞ MÜCADELESİDİR”

15 Temmuz gecesi yaşananların Türkiye için ikinci kurtuluş mücadelesi olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurulda yeni seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor başarılar diliyorum. Türkiye açısından ikinci bir kurtuluş mücadelesi gibi kabul edebileceğimiz 15 Temmuz sürecinin hafızalardan hiçbir zaman silinmemesi gerekiyor. Türkiye’nin, Milletin ve gönül coğrafyamızın düşmanları, ülkemizin bir iç savaşa sürüklenmesini, yönetilemez hale getirilmesini isteyen emperyalist güçler 15 Temmuz’ da bu milletin tankları ve silahlarıyla millete karşı haince ve teröristçe bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Bu girişim liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti, Milletimizin cesareti ve yürekliliği ile meydanlara inmesiyle başarısız oldu. Ancak bu bilinci bizlerin hafızalarımızda her zaman için muhafaza etmemiz gerekiyor. Türkiye’nin büyümesinden güçlenmesinden rahatsız olan şer güçler, bundan sonraki süreçte de benzeri entrika ve terörist yöntemlere başvurmaya devam edeceklerdir. Bu nedenle bizler bir ve beraber olmalıyız. Bu nokta da böylesine güçlü bir derneğin kurulması, hem Manisa, hem de Türkiye’de faaliyetlerini yürütmesi son derece önemlidir.  Ben inanıyorum ki bu güçlü yönetim ile bu bilincin hafızalardan silinmemesi noktasında büyük hizmetlere imza atacaktır. Biz de Şehzadeler Belediyesi olarak, her zaman için Milli İrade ve Demokrasinin yanındayız. Midder’ in yanında olmak bizim demokrasiden ve Türkiye’den yana olduğumuzun bir göstergesidir. Bu noktada tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Takip edebildiğimiz kadarı ile Türkiye’nin farklı illerinde de şubeler açılmaya başlandı.  Anadolu’da bu konuda büyük hassasiyetler var. Türkiye bayrağına ve değerlerine sahip çıkıyor. Bunu da en son olarak 15 Temmuz gecesi birlik ve beraberliği ile göstermiştir. Buda dosta güven, düşmanlarımıza da korku salmış oldu. Bizler hazırız. Türkiye üzerinde farklı oyun oynamak isteyenler bilsinler ve görsünler ki,  bu millet diri bir şekilde ayaktadır. Yeni bir kalkışma yapacak olurlarsa kale gibi 80 Milyon vatandaş dimdik karşılarında olacağız. Bugün tarafıma verilen onursal üyelik belgesi nedeni ile de çok değerli Genel Başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Midder’ in onursal üyesi olmak bizim için Belediye Başkanlığının da ötesinde bu ülkenin bir evladı olarak benim için bir onurdur” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ