15 Mart 2017

14 Mart Tıp Bayramı Saruhanlı Devlet Hastanesinde Kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Saruhanlı Devlet Hastanesinde Kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Ali Osman Çağlayan ve diğer yöneticiler bir etkinlik düzenledi. Tüm personelin bir araya geldiği programda:

Hastane çalışanlarının fotoğraflarının bulunduğu nostaljik bir slayt gösterimi yapıldı. Ayrıca 14 Mart Tıp Bayramı için hazırlanmış belgesel video gösterimi yapıldı.

Daha sonra, on yılı aşık süredir Saruhanlı Devlet Hastanesinde çalışan doktorlar Biyokimya Uzmanı Bilal Durmuş ve Üroloji Hekimi Uzm. Dr. Maksut DEMİR’ e hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

Ardından mesleğe yeni başlayan genç doktorlar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimi Uzm. Dr. Mustafa Salim BABUŞ, Enfeksiyon Hastalıkları Hekimi Uzm. Dr. Pınar ŞEN, Pratisyen Hekim İlayda Maral birer konuşma yaptılar. Genç doktorlar konuşmalarında 14 Mart Tıp Bayramının tarihçesi ve 14 Martın tıp dünyasındaki yeri hakkında bilgiler verdiler; ayrıca meslek hayatlarının başında yaşadıkları tecrübeleri dinleyenlerle paylaştılar.

Hastanenin en tecrübeli doktoru sıfatıyla​ Ortopedi Hekimi Uzm. Dr. Mustafa ÇETİN programa katılan sağlık çalışanlarına mesleki deneyim ve yaşantılarından kısa anekdotlar sundu. Uzun yıllar hizmet verdiği sağlık alanıyla ilgili unutulmaz  tecrübelerini paylaştı.

Saruhanlı Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Ali Osman Çağlayan başta hastane çalışanları olmak üzere tüm sağlık görevlilerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. Çağlayan “Sağlık sektöründe uyum çok önemli. Saruhanlı Devlet Hastanesinde hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve sağlık personelimiz bu uyumu çok iyi yakaladı. El birliği ile hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için büyük bir özveri, fedakârlık ve sabırla görevlerini yerine getiriyorlar. Dünyanın en kutsal, saygın görevini yerine getiren tüm hekim ve sağlık çalışanlarımız saygı ve sevginin en özelini hak ediyor.” dedi.

Çağlayan konuşmasının devamında, “Sağlık sektöründe çalışmak büyük bir sorumluluk ister. Hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden, çoğu zaman kendi hayatlarından bile ödün vererek, insanları sağlığına kavuşturmak için büyük çaba sarf ediyorlar. İnsanları yaşama döndürme mücadelesi veren sağlık çalışanlarının görev yaparken zaman zaman şiddete maruz kaldıklarını, hatta bu olaylarda hayatlarını bile kaybediyorlar. İnsanların bu kutsal görevi icra eden hekimler ve sağlık personellerine karşı empati kurarak daha duyarlı olması gerekir. İnsan sağlığı için çalışmayı bir görev değil yaşam stili haline getiren değerli hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla gururluyuz. Sağlıklı toplum için emeği geçen değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı tekrar kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Etkinliğe sağlık çalışanları için pasta keserek katılan Saruhanlı Sağlık-Sen İlçe Temsilcisi Çetin Kahramanlar da tüm hekim ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladı. Kahramanlar, hayatlarını insanların sağlığına adayan doktor ve sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğini belirterek, “Sağlığımızı emanet ettiğimiz, yaptıkları görevle büyük sorumluluk yüklenen doktor ve hemşirelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Başta hastanemiz hekim ve sağlık çalışanları olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın bayramını kutlarım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sağlık çalışanları için yaptırılan pasta, doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından kesildi. Toplu hatıra fotoğrafın çektirildikten sonra etkinlik sona erdi.

Doktor ve hastane çalışanları ise, hastane yönetimine bu özel günü unutmadıkları için teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ